Al Kaida vret dhjetë njerëz në Irak | Gjermania - Tregu i punës | DW | 01.12.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Al Kaida vret dhjetë njerëz në Irak

Luftëtarë të rrjetit terrosit të Al Kaidës vranë në një fshat irakian të paktën dhjetë njerëz. Përveç kësaj si pasojë e sulmit të kryer në provincën e trazuar Dijala janë plagosur edhe disa civilë të tjerë, njoftoi policia. Dijala konsiderohet si një prej rajoneve më të rrezikshme në vendit dhe si çerdhe e mbështetësve të Al Kaidës irakiane.
 • Data 01.12.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CVUs
 • Data 01.12.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CVUs