Tenis: Federer mund të humbë vendin e parë | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 01.08.2008
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages
Reklamë

1914 - Lufta e I Botërore

Tenis: Federer mund të humbë vendin e parë

Spanjolli Nadal ka shanse të shkëlqyera për të dalë i pari

Tenistët Rafael Nadaldhe Roger Federer gjatë turneut ATP-Masters të këtij viti në Hamburg.

Tenistët Rafael Nadaldhe Roger Federer gjatë turneut ATP-Masters të këtij viti në Hamburg.

Numri një i tenisit për meshkuj për kohën më të gjatë, zvicerani Roger Federer, rrezikon ta humbë këtë pozicion pas humbjes 1:2 me sete kundër numrit 16 në renditje, kroatit Ivo Karlovic. Vendin e parë mund ta zërë tani spanjolli Rafael Nadal, i cili mundi 2:0 me sete gjermanin Tommy Haas. Nadal e ka mundur Federerin së fundi në dy turnetë e mëdhenj Wimbledon dhe Rolland Garros. • Data 01.08.2008
 • Autor Elert Ajazaj
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/EoGm
 • Data 01.08.2008
 • Autor Elert Ajazaj
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/EoGm