Shtetet e varfëra kërkojnë përdorim më efikas të energjisë | Gjermania - Tregu i punës | DW | 06.12.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Shtetet e varfëra kërkojnë përdorim më efikas të energjisë

Në konferencën donatore në Bali shtetet e varfëra kanë kërkuar transferimin më të shpejtë të teknologjisë në luftën për përmirësimin e klimës. Ato kumtuan se janë të domosdoshme edhe njohuritë teknologjike për ruajtjen e mjedisit, reduktimin e ndotjes së ambjetit dhe përdorimin më efikas të energjisë. Delegatët dhe aktivistët kritikuan vendet e zhvilluara industriale për tentativë të tepërt në zhvillimin teknologjik, si për shembull Kina. Delegacionet e 190 vendeve po diskutojnë prej të hënës në Bali për mundësinë e nënshkrimit të një dokumenti që do të pasonte marrveshjen e Kjotos, e cila skadon në vitin 2012.

 • Data 06.12.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CXjY
 • Data 06.12.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CXjY