Rezultatet e xhiros së 28-të të Bundesligës gjermane në futboll | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 19.04.2009
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Rezultatet e xhiros së 28-të të Bundesligës gjermane në futboll

Të dielën zhvillohen edhe dy ndeshje. Berlini ndeshet me Verder Bremenin dhe Hamburgu luan kundër Hanoverit.

Luca Toni i Mynihut përshëndetet nga Mark van Bommel, Hamit Altintop dhe Martin Demichelis.

Luca Toni i Mynihut përshëndetet nga Mark van Bommel, Hamit Altintop dhe Martin Demichelis.

Në kuadër të xhiros së 28-të të Bundesligës gjermane në futboll dje u zhvilluan këto ndeshje:

Bilefeld - Mynih 0:1;

Këln - Shtutgart 0:3;

Volfsburg - Leverkuzen 2:1;

Bohum - Dortmund 0:2;

Frankfurt - Mënhengladbah 4:1 dhe

Karlsruhe - Hofenhajm 2:2.

Wolfsburgu vazhdon të qëndrojë ende në krye të tabelës, para Mynihut dhe Shtutgartit. Ndërkaq këtë të dielë zhvillohen edhe dy ndeshje - Berlini ndeshet me Verder Bremenin dhe Hamburgu luan kundër Hanoverit.

 • Data 19.04.2009
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/HZwH
 • Data 19.04.2009
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/HZwH