PPD braktis koalicionin në Maqedoni | Ballkani | DW | 10.04.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Ballkani

PPD braktis koalicionin në Maqedoni

Partia për Prosperitet Demokratik thotë se të zhvillojë politikë autonome

Parlamenti maqedonas

Parlamenti maqedonas

Partia për Prosperitet demokratik ka braktisur koalicionin opozitar dhe në të ardhmen do të zhvillojë politikë autonome, pa ndikim të subjekteve të tjera politike.

PPD në parlamentin e Maqedonisë është e përfaqesuar me tre deputetë. Nga zhvillimet e ditëve të ardhshme do të kuptohet se a thua vallë pas braktisjes së koalicionit opozitar, PPd-ja do të hyjë në koalicionin qeveritar. Në kuloarët e qeverisë flitet se VMRO-DPMNE dhe PDSH i kanë ofruar PPD-së një post ministror.

 • Data 10.04.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/ArWj
 • Data 10.04.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/ArWj
Reklamë