Opozita përgatitet për zgjedhje të parakohshme | Ballkani | DW | 14.05.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Ballkani

Opozita përgatitet për zgjedhje të parakohshme

Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama u shpreh dje të djelën se brenda vjeshtës opozita e bashkuar do të jetë e gatshme për zgjedhjet e parakohshme.

Edi Rama dhe Alfred Moisiu

Edi Rama dhe Alfred Moisiu


Pasi është rikonfirmuar në një mandat tjetër si kryetari i partise më të madhe të opozitës në përfundim të zgjedhjeve që u zhvilluan gjatë kësaj fundjave brenda strukturave lokale të socialisteve, Edi Rama deklaroi se zbatimi i parimit "një anëtar
një votë" për herë të parë në këto zgjedhje përbën "një zhvillim historik shumë të rëndësishëm për politikën shqiptare".
 • Data 14.05.2007
 • Autor Arben Muka
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/ArVi
 • Data 14.05.2007
 • Autor Arben Muka
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/ArVi
Reklamë