Ndryshimi i klimës mbledh në Valencia ekspertët e Kombeve të Bashkuara | Gjermania - Tregu i punës | DW | 13.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Ndryshimi i klimës mbledh në Valencia ekspertët e Kombeve të Bashkuara

Ekspertët e Kombeve të Bashkuara për klimën janë takuar në Valencia të Spanjës për të përpiluar raportin e katërt përfundimtar për këtë vit, mbi ndryshimet klimaterike. Paneli ndërqeveritar për ndryshimet e klimës, një ndër bashkëfituesit e çmimit Nobel për paqe për vitin 2007, ka fajësuar aktivitetin e njeriut për ndryshimet klimaterike. Raporti i fundit synon të dëshmojë, se Toka po ngrohet shumë shpejt dhe pasojat për miliarda njerëz janë katastrofike.
Raporti do të rekomandojë edhe një numër masash që të mos lejohet ngritja e temperaturave në Tokë në nivele shkatërruese.

 • Data 13.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CAou
 • Data 13.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CAou