Në Kosovë mbahen zgjedhjet komunale dhe parlamentare | Gjermania - Tregu i punës | DW | 17.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Në Kosovë mbahen zgjedhjet komunale dhe parlamentare

Mbi 1.5 milionë qytetarë me të drejtë vote janë thirrur sot në Kosovë që të votojnë për një përbërje të re të Parlamentit, për këshilltarët në asambletë komunale dhe drejtpërdrejt për kryetarët e komunave. Nga ora 7:00 janë hapur mbi 600 qendra votimi në të gjitha rajonet e Kosovës. Në zgjedhjet e sotme parlamantare dhe lokale garojnë 97 subjekte politike.

 • Data 17.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CIKS
 • Data 17.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CIKS