Ministrat evropianë trajtojnë çështjet e të huajve | Gjermania - Tregu i punës | DW | 06.12.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Ministrat evropianë trajtojnë çështjet e të huajve

Ministrat e brendëshëm dhe të mbrojtjes të BE, sot në Bruksel për herë të parë do të konsultohen së bashku për politikën e migrimit në Evropë. Në debatin e cili zhvillohet në prag të samitit afrikan do të bëhet fjalë edhe për angazhimin e forcës puntore nga vendet e treta. Komisioni evropian për një kohë të gjatë angazhohet për legalizimin e migrimit në Evropë. Njëkohësisht kërkon që të arrihen marrveshje me vendet prej nga vijnë këta përsona për ripranimin e tyre. Temat tjera të takimit janë zgjërimi i zonës së Shengenit dhe lufta kundër terrorizmit.

 • Data 06.12.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CXjQ
 • Data 06.12.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CXjQ