Gjendja në Pakistan - Buto anullon vizitën në Dubai | Gjermania - Tregu i punës | DW | 01.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Gjendja në Pakistan - Buto anullon vizitën në Dubai

Pas përhapjes së fjalëve për vendosjen eventualisht të gjendjes së jashtëzakonshme në Pakistan, udhëheqësja e opozitës, Benazir Buto anulloi vizitën për në Dubai. Ajo tha, se partia e saj në asnjë rrethanë nuk e mbështet vendosjen e gjendjes së jashtëzakonshme. Rrugëdalja e vetme nga kriza aktuale janë zgjedhjet e lira. Buto donte të takohej në Dubai me bashkëshortin dhe fëmijët e saj. Ish-kryeministrja pakistaneze gjatë viteve të emigracionit ka jetuar në Dubai dhe në Britaninë e Madhe. Të premten gjykata supreme e Pakistanit vendos, nëse është ose jo në përputhje me kushtetutën rizgjedhja e presidentit Pervez Musharaf.

 • Data 01.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/BzvB
 • Data 01.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/BzvB