Formula 1, pas vitit 2014 gara edhe në Soçinë ruse | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 14.10.2010
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Formula 1, pas vitit 2014 gara edhe në Soçinë ruse

Garat e Formula 1 pas vitit 2014 do të zhvillohen edhe në Rusi.

Bernie Ecclestone

Bernie Ecclestone

Garat e Formula 1 pas vitit 2014 do të zhvillohen edhe në Rusi. Kryeministri Vladimir Putin dhe bosi i Formulës 1, Bernie Ecclestone, nënshkruan në qytetin olimpik Soçi një kontratë shtatëvjeçare deri në 2020 për organizimin e atjeshëm të Grand-Prix.

 • Data 14.10.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/PeCx
 • Data 14.10.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/PeCx