Fitore e shqiptarëve ndaj Luksemburgut | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 04.06.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Fitore e shqiptarëve ndaj Luksemburgut

Zidan, kontratë me Hamburgun

Muhamed Zidan

Muhamed Zidan


Kombëtarja shqiptare ka shënuar fitoren e parë në kuadër të Grupit G të kualifikimeve për EURO 2008. Kombetarja e Shqipërisë ka arritur të fitojë me rezultatin 2 me 0 ndaj skuadrës së Luksemburgut. Fitorja në "Qemal Stafa", i ka dhënë tre pikë kombëtares kuq e zi ,duke e ngritur një vend në renditjen në grup.

Futbollisti i kombëtares së Egjiptit, Mahamed Zidan ka nënshkruar kontratë katërvjeçare me skuadrën e Hamburgut. 25-vjeçari Zidan, i cili shënoi në edicionin e kaluar 13 gola me bluzën e Maincit në 15 ndeshjet e fundit, në klubin e ri do të fitojë 2,3 milionë euro për edicion. "Ai është një lojtar të cilin e kemi dëshiruar dhe ndjehemi shumë të lumtur që do të jetë pjesë e skuadrës sonë", ka theksuar drejtori sportiv i Hamburgut, Ditmar Biersdorfer. Hamburgu, edicionin e përfunduar javë më parë, e mbylli në pozicionin e shtatë në tabelën e bundesligës.

 • Data 04.06.2007
 • Autor Deutsche Welle
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/AsIH
 • Data 04.06.2007
 • Autor Deutsche Welle
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/AsIH