Dashuria nuk njeh serbë e shqiptarë & Sa njihen kulturat shqiptare dhe maqedonase | Hapat | DW | 13.08.2010
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Hapat

Dashuria nuk njeh serbë e shqiptarë & Sa njihen kulturat shqiptare dhe maqedonase

1. Në rajonin e Kurshumlisë është lidhur martesa e parë serbo-shqiptare. Edhe pse Zorani dhe Edmonda flasin gjuhë të ndryshme, thonë se dashuria mposhti të gjitha barrierat. Aktualisht nuk ka asnjë probem dhe në plan është edhe shtimi i familjes. Ljiljana Daniloviq.

2. Arti dhe Kultura në Maqedoni është një hapësirë në të cilën ndodhin kolonitë artistike, koncertet muzikore, ekspozita grafike, shfaqje teatrale dhe të tjera. Por a ekziston komunikim ndërkulturor mes maqedonasve dhe shqiptarëve? Lidhur me këtë një informacion të Sveto Toevskit e përgatiti për transmetim Qeriman Bekteshi.

 • Data 13.08.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/OnOp
 • Data 13.08.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/OnOp