Bush fillon bisedimet politike në kryeqytetin italian | Gjermania - Tregu i punës | DW | 09.06.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Bush fillon bisedimet politike në kryeqytetin italian

Romë: Presidenti amerikan Xhorxh Bush filloi në kryeqytetin italian bisedimet politike. Fillimisht ai u takua me homologune tij italian Xhorxho Napolitani. Gjatë ditës ai do të takohet edhe me kreun e kishës katolike Papa bendiktin e XVI-të. Bashkëbsiedues të tjerë do të jenë kryeministri Rpmano Prodi dhe shefi i opozitës Silvio Berluskoni. Për pasdite kundërshtarë të globalizimit kanë paralajmëruar një demonstratë të madhe.

 • Data 09.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/AqlB
 • Data 09.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/AqlB