BE nënshkruan marrëveshje të re tregtare me katër vende të Afrikës Jugore | Gjermania - Tregu i punës | DW | 24.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

BE nënshkruan marrëveshje të re tregtare me katër vende të Afrikës Jugore

Pas disa vitesh konsultimesh Bashkimi Evropian nënshkroi një marrëveshje të re tregatre me katër shtete të Afrikës Jugore. Në të ashtuquajturën Marrëveshja e partneritetit ekonomik EPA janë të përfshira Bitsuana, Mozambiku, Svazilandi dhe Lesotho. Komisioneri i BE-së për tregti Peter Mandelson foli për një hap historik në marrëdhëniet mes dy rajoneve.

 • Data 24.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CSeC
 • Data 24.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CSeC