Vendet më të fuqishme të BE-së kundër bisedimeve të tjera per Kosovën | Gjermania - Tregu i punës | DW | 08.12.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Vendet më të fuqishme të BE-së kundër bisedimeve të tjera per Kosovën

Britania, Franca, Gjermania dhe Italia u kanë shkruar një letër shteteve të tjera të BE-së, në të cilën thuhet se bisedimet për statusin e Kosovës kanë përfunduar dhe se është koha për ta zgjidhur statusin e Kosovës, edhe pa mbështetjen e Kombeve të Bashkuara, nëse është e domosdoshme. Burime evropiane kanë thënë se letra e ministrave të jashtëm të katër vendeve evropiane, anëtare të Grupit të Kontaktit për Kosovën, që kanë diskutuar për status, jep mesazh se vazhdimi i bisedimeve nuk do të sjellë rezultate, kanë thënë këto burime.

 • Data 08.12.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CZ6y
 • Data 08.12.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CZ6y