Portrete të tjera nga Gjermania | PORTA GJERMANE | DW | 09.08.2010
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages
Reklamë

PORTA GJERMANE

Portrete të tjera nga Gjermania

Lista e portreteve nga Gjermania shtohet javë pas jave duke u bërë e shumëllojshme. Në këtë mënyrë oftohet një imazh i gjithanshëm i njerëzve që jetojnë në Gjermani, i jetës së tyre të përditshme dhe i ëndërrave.

Portrete njerëzish nga të gjitha anët e Gjermanisë dhe nga të gjitha fushat e jetës, nga fshatari deri tek dentisti.

Duke vështruar si të jashtëm, me kuriozitet dhe nganjëherë me çudi, reporterët e Deutsche Welle-s dokumentojnë se si jetojnë dhe punojnë njerëzit në Gjermani. Nga vëzhgimet e tyre kanë dalë portretizime shumë personale, të cilat të mbledhura së bashku japin një përshtypje për shoqërinë gjermane, në tërësi.

1-10

DW.COM

11-20

20-30

30-40

 • Data 09.08.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/MxVm
 • Data 09.08.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/MxVm