Löw nderohet me kryqin federal për merita | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 07.10.2010
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Löw nderohet me kryqin federal për merita

Nderohet edhe ekipi kombëtar i futbollit

default

Presidenti Wulff nderon trajnerin e kombëtares gjermane të futbollit

Trajneri i kombëtares gjermane të futbollit Joachim Löw u nderua me kryqin federal të meritave. Ai e mori nderimin më të madh shtetëror në Berlin prej presidentit Christian Wulff për meritat e tij të veçanta gjatë kampionatit botëror të futbollit. Veç tij morën edhe 23 lojtarë të kombëtares gjermane gjethen e argjendtë të dafinës. Ekipi gjerman doli i treti në Kampionatin Botëror në Afrikën e Jugut dhe ngjalli eufori në Gjermani me lojën e vet.

Të premten ekipi kombëtar gjerman ndeshet në Berlin në orën 20:45 me ekipin kombëtar turk për kualifikim në kampionatin Evropian.

Autor: dpa/Elert Ajazaj

Redaktoi: Angjelina Verbica

 • Data 07.10.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/PWhZ
 • Data 07.10.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/PWhZ