Kurti: Jam për dialog, por përmbajtja e marrëveshjes me Serbinë ka prioritet | FOKUS | DW | 15.02.2020
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

FOKUS

Kurti: Jam për dialog, por përmbajtja e marrëveshjes me Serbinë ka prioritet

Në intervistën ekskluzive me Deutsche Wellen, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti flet për takimet në Konferencën e Sigurisë në Mynih, pikëpyetjet në dialogun me Serbinë dhe nevojën e Kosovës për politikë të jashtme unike.

Shiko videon 11:16