Gjeorgji: asistence nga Keshilli i Evropes per zgjedhjet e 28 marsit | Politika | DW | 26.02.2004
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Politika

Gjeorgji: asistence nga Keshilli i Evropes per zgjedhjet e 28 marsit

Këshilli i Evropës në Strasburg

Këshilli i Evropës në Strasburg

Nje delegacion multipartiak prej pese anetaresh te Asamblese Parlamentare te Keshillit te Evropes po viziton prej sot deri me 28 mars Gjeorgjine, ne mbeshtetje te pergatitjeve per zgjedhjet parlamentare te 28 marsit. Ne nje rezolute aprovuar ne janar 2004, Asambleja kerkoi nje proces transparent ne keto pergatitje, duke perfshire masat per te siguruar perfaqesim me te balancuar politik ne komisionet elektorale, thjeshtim te procedurave te votimit dhe sekret te votes.

 • Data 26.02.2004
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Aqvk
 • Data 26.02.2004
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Aqvk