Bush flet me Prodin për Kosovën: Duhet shkuar përpara me planin për Kosovën | Gjermania - Tregu i punës | DW | 09.06.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Bush flet me Prodin për Kosovën: Duhet shkuar përpara me planin për Kosovën

Ne konferencen e shtypit me kryeministrin italian,, Romano Prodi, presidenti Bush u shpreh se ka ardhur koha qe te shkojme perpara me planin per Kosoven. Ai tha se ka mirekuptim per shqetesimet e Serbise dhe i ofroi Begradit ndihme ekonomike dhe bashkepunim me SHBA-te. Edhe ne takimin me presidentin italian, presidenti Bush theksoi se duhen vazhduar negociatat nderkombetare per pavaresine e Kosoves.
 • Data 09.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Aql7
 • Data 09.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Aql7