Tetë palestinezë të vdekur dhe 150 të lënduar | Gjermania - Tregu i punës | DW | 12.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Tetë palestinezë të vdekur dhe 150 të lënduar

Gjatë një tubimi me rastin e trevjetorit të vdekjes së liderit palestinez Jassir Arafat, janë shënuar përleshje të përgjakshme. Në raportet e fundit thuhet se janë vrarë të paktën tetë përsona dhe janë plagosur 150 të tjerë. Forcat e sigurisë të Hamasit dhe Fatahut kanë fajësuar njëra tjetrën për shkallëzimin e gjendjes. Në tubime kanë marrë pjesë me qindra mijëra palestinezë.

 • Data 12.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CAa9
 • Data 12.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CAa9