Futboll: Mynihu marshon drejt titullit | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 14.04.2008
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Futboll: Mynihu marshon drejt titullit

Gjashtë javë para mbylljes së kampionatit bavarezët kanë 10 pikë epërsi

default

Lukas Podolski i Bajernit pas golit të parë për ekipin e tij kundër Dortmundit.

Në kategorinë e parë të kampionatit gjerman të futbollit kryesuesi, Mynihu, zgjeroi epërsinë e vet në krye të renditjes në tanimë 10 pikë me fitoren 5:0 ndaj Dortmundit. Në ndeshjen e dytë të së dielës Leverkuzeni fitoi 3:0 kundër Shtutgartit. - Schalke pushoi trajnerin Mirko Slomka. Klubi reagoi kështu ndaj humbjes së rëndë 1:5 kundër Bremenit dhe eliminimit nga Champions League-a.
 • Data 14.04.2008
 • Autor Elert Ajazaj
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/DhHW
 • Data 14.04.2008
 • Autor Elert Ajazaj
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/DhHW