Akuza të ndërsjellta mes SHBA-ve dhe Iranit | Gjermania - Tregu i punës | DW | 09.12.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Akuza të ndërsjellta mes SHBA-ve dhe Iranit

Irani akuzoi Shtetet e Bashkuara se kanë përdorur metoda spiunazhi për të hartuar një raport mbi aktivitetet bërthamore të Teheranit.
Agjensia zyrtare iraniane e lajmeve IRNA citon ministrin e jashtëm iranian Manuçer Motaki të ketë thënë se qeveria e tij kishte dërguar një notë proteste në ambasadën zvicerane në Teheran për tu ankuar rreth Raportit të Zbulimit Kombëtar i cili u publikua këtë javë.
Ndërkohë, Sekretari amerikan i Mbrojtjes Robert Gates, i cili po viziton Bahreinin, tha se Irani vazhdon të jetë një kërcënim ndaj Lindjes së Mesme dhe Shteteve të Bashkuara.

 • Data 09.12.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CZHr
 • Data 09.12.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CZHr