SHBA shtojnë presionin ndaj presidentit pakistanez Musharaf | Gjermania - Tregu i punës | DW | 18.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

SHBA shtojnë presionin ndaj presidentit pakistanez Musharaf

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shtuar presionin ndaj pushtetmbajtësit ushtarak në Pakistan Pervez Musharaf. Nënsekretari amerikan i shtetit Xhon Negroponte (John Negroponte) kërkoi gjatë një takimi me Musharafin në Pakistan që ai të heq gjendjen e jashtëzakonshme dhe të liroj opozitarët e arrestuar. I ndodhur nën presionin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Musharaf më parë pat paralajmëruar për janar mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare por njëkohësisht pat arrestuar mijëra njerëz. Po ashtu Negroponte i bëri thirrje Musharafit që të rifilloj bisedimet me lideren e opozitës Benazir Bhuto.
 • Data 18.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CIWw
 • Data 18.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CIWw