Lahm apo Ballack? | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 09.08.2010
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Lahm apo Ballack?

Ende vazhdon përplasja për postin e kapitenit në skuadrën kombëtare gjermane. Zgjedhja midis Ballack-ut apo Lahm-it duhet të bëhet tani.

Lahm apo Ballack?

Lahm apo Ballack?

Se kush do të jetë kapiteni i skuadrës gjermane Michael Ballack apo Philipp Lahm, trajneri gjerman, Joachim Löw duhet ta vendosë deri në ndeshjen miqësore me Danimarkën ditën e enjte.

"E rëndësishme është për mua të flasë me të gjithë aktorët personalisht dhe kjo nuk do të bëhet sot ose nesër, por pak para përcaktimit të 11-s me Danimarkën", tha Löw.

Kombëtarja gjermane

Kombëtarja gjermane

Vetë Michael Ballack shpreson të jetë kapiten. "Nuk kam dëgjuar gjë tjetër", ka thënë Ballack para mediave. Ndërsa kapiteni që udhëhoqi kombëtaren gjermane në Afrikën e Jugut, Philipp Lahm, ia ka lënë vendimin trajnerit. Lahm ka theksuar se kjo nuk është një luftë për pushtet.

Autor: Lindita Arapi

Redaktoi: Aida Cama

DW.COM

 • Data 09.08.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/OfKB
 • Data 09.08.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/OfKB