Greqia jashtë çerekfinales së Euro 2008 | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 15.06.2008
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Greqia jashtë çerekfinales së Euro 2008

Spanja mposht Suedinë dhe kualifikohet për në çerekfinale

Në foto portieri grek, Antonis Nikopolidis

Në foto portieri grek, Antonis Nikopolidis

Kampioni aktual evropian, Greqia, do të jetë jashtë çerekfinales së Euro 2008, pasi që u mposht nga Rusia me rezultat minimal 1-0 në ndeshjen e xhiros së dytë të grupit D. Me këtë fitore Rusia mbledh tre pikë në pozitën e tretë, sa ka edhe Suedia në të dytën, derisa Spanja tashmë është kualifikuar për në çerekfinale, me gjashtë pikë të grumbulluara. Ajo mposhti mbrëmë Suedinë me rezultat 2 me 1. Greqia ndërkaq me humbjen e dytë humbi edhe çdo gjasë për kualifikimin e mëtejmë, derisa ndeshjen e fundit e zhvillon përballë Spanjës.
 • Data 15.06.2008
 • Autor Esat Ahmeti
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/EJxt
 • Data 15.06.2008
 • Autor Esat Ahmeti
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/EJxt