Gjermania fiton kundër Kazakistanit me rezultat 0:3 | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 13.10.2010
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Gjermania fiton kundër Kazakistanit me rezultat 0:3

Kombëtarja gjermane e ka vazhduar garën e kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2012 pa asnjë pikë të humbur.

Gjermania fiton kundër Kazakistanit

Gjermania fiton kundër Kazakistanit

Ekipi e trajnerit Joachim Löw fitoi në Kazakistan me rezultatin 0:3. Golat u shënuan nga Miroslav Klose, Mario Gomez dhe Lukas Podolski. Në këtë mënyrë Gjermania mbetet me 12 pikë kryesuese e tabelës në grupin e saj të kualifikimit.

Në një ndeshje tjetër po të të njëtit gurp Turqia ka humbur befas nga Azerbajxhani me rezultat 0:1. Si pasojë e trazirave të shkaktuara nga huliganët serbë është ndërprerë ndeshja mes Italisë dhe Serbisë në Gjenovë dhe atë që në minutën e shtatë.

Autor: dw/ Esat Ahmeti

Redaktoi: Aida Cama

 • Data 13.10.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/PdKC
 • Data 13.10.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/PdKC