Gjermani - Sllovaki 3:0 | Evropa | DW | 26.06.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Evropa

Gjermani - Sllovaki 3:0

Gjermania tregon pas fitores ndaj Sllovakisë se është ndër kandidatet kryesorë për titull.

"Die Mannschaft" e mundi Sllovakinë në ndeshjen më të mirë deri tani në këtë Kampionat Evropian në futboll me rezultatin 3:0.

Golat i shënuan Boateng, Gomez dhe Draxler. Gjermania mund të fitonte edhe më bindshem, por Özil nuk realizoi penalltinë, ndërkohë që disa lojtare të tjerë paten edhe disa mundesi. Gjermania në këtë mënyrë bëri edhe një herë të ditur se është ndër kandidatet kryesorë për titull.

Por ne çerekfinale Gjermania do të ndeshet me fituesen e ndeshjes Spanjë - Itali, të cilat kanë luajtur ne finalen e kampionatit te kaluar!