Dhjetëvjeçari i Merkelit – Momentet më të rëndësishme | Të gjitha përmbajtjet | DW | 23.11.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

FOKUS

Dhjetëvjeçari i Merkelit – Momentet më të rëndësishme

E kujt ia merrte mendja? Ajo ishte gruaja e tranzicionit, pas Helmut Kohl, në CDU. Para 15 vitesh ajo u bë kryetare e partisë, që prej 10 vitesh ajo qeveris Gjermaninë. Dhe epoka e Merkelit vazhdon.