Brigitte Bardot - Perëndesha e kinemasë në Jubileun e 80 vjetorit | Evropa | DW | 30.09.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Reklamë

Evropa

Brigitte Bardot - Perëndesha e kinemasë në Jubileun e 80 vjetorit

Simbol i seksit, yll i kinemasë, mbrojtëse e kafshëve dhe simpatizante e ekstremistëve të djathtë francezë. Brigitte Bardot është kthyer në një personalitet të kontestuar vitet e fundit. Më 28 shtator ajo mbushi 80 vjeç.

DW.COM