Shrëderi kundër nje lufte ndaj Iranit | Gjermania | DW | 15.08.2005
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania

Shrëderi kundër nje lufte ndaj Iranit

Fushatë elektorale në Gjermani - dhe zakonisht kjo nuk është koha për diferencime politike. Kjo vlen për të gjitha kampet e në këtë kuadër edhe për kancelarin. Gerhard Schröderi ka zbuluar një vatër krize, e cila do t'i shërbejë atij për municion në fushatën elektorale: Iranin, dhe të gjitha zgjatimet e mundshme të konfliktit rreth programit atomik iranian. Kemi të bëjmë vetëm me një truk në fushatën elektorale apo më vënie piketash në politikën e jashtme?

 • Data 15.08.2005
 • Autor Judit Hartl
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Ar33
 • Data 15.08.2005
 • Autor Judit Hartl
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Ar33