Reforma zgjedhore duke u zvarritur | Ballkani | DW | 25.05.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Ballkani

Reforma zgjedhore duke u zvarritur

Komisioni miks parlamentar që do të angazhohet me këtë çështje nuk ka nisur ende nga puna

Zgjedhjet e kaluara lokale, shkurt 2007

Zgjedhjet e kaluara lokale, shkurt 2007

Pavarësisht se nga BE është përsëritur disa herë nevoja e bashkëpunimit mes mazhorances dhe opozitës për realizimin e reformës zgjedhore, komisioni miks parlamentar që do të angazhohet me këtë çështje nuk ka nisur nga puna.

Nga rradhët e politikës fajesohen dy partitë e mëdha PD e PD, të cilave ju mungon vullneti i nevojshëm dhe motivimi për një reformë të plotë, sipas rekomandimeve që kanë bërë vëzhguesit ndërkombëtare.

Mosfillimi i punës së komisionit parlamentar për reformën zgjedhore lidhet dhe me shkaqe të mungeses së infrastrukturës së nevojshme për periudhen 3 mujore, kur duhet të diskutojë mbi të gjitha amendimet që do t`i bëhen ligjit aktual elektoral.

 • Data 25.05.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/ArV2
 • Data 25.05.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/ArV2
Reklamë