Pyetësori: Kujdestar shkolle | PORTA GJERMANE | DW | 08.05.2010
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

PORTA GJERMANE

Pyetësori: Kujdestar shkolle

Emri: Bernd Jahrmärker

Mosha: 53 vjeç

Vendlindja: Castrop Rauxel- NRW

Gjendja civile : Beqar

Fëmijë? Asnjë

Profesioni: Kujdestar shkolle

Shkolla/Kualifikimi: Elektromekanik

Si e nis ditën? Me një filxhan kafe para televizorit, me lajmet e ditës

Çfarë është tipike gjermane? Të përveshësh mëngët dhe t'i hysh punës

Dhe çfarë është tipike për mua? Unë jam tipik gjerman

Ana ime më pozitive është: Vendosmëria

Dobësia ime më e madhe është: Nuk e them! Çokallata


Çfarë preferoj të bëj në kohën e lirë? Të udhëtoj me motor

Cila është gjella që preferoni më shumë? Dollma me lakër

Na e tregoni recetën? Po

Çfarë muzike dëgjon me dëshirë? Musikë të grupit Queen

Për çfarë do të doje të kishe më shumë kohë?

Për veten time për të bërë ndonjë gjë spontanisht

Kur mendoj për të ardhmen atëherë…?

… Shpresoj të ruaj shëndetin

Motoja e jetës sime është…? Shijoje ditën

 • Data 08.05.2010
 • Autor Aida Cama
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/NJLF
 • Data 08.05.2010
 • Autor Aida Cama
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/NJLF