Protesta kundër presidentit gjeorgjian Mihail Sakashvili | Gjermania - Tregu i punës | DW | 06.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Protesta kundër presidentit gjeorgjian Mihail Sakashvili

Në Gjeorgji kanë vazhduar protestat kundër presidenti Mihail Sakashvili. Në qendër të kryeqytetit Tiflis u mblodhën 10.000 përkrahës të opozitës duke kërkuar dorëheqjen e Sakashvilit dhe zhvillimin e zgjedhjeve të parakohshme presidenciale e parlamentare. Si në ditët e mëparshme protesta u zhvillua në mënyrë paqësore. Opozita akuzon kryetarin e shtetit për abuzim me postin, shtypje të kundërshtarëve politikë, si edhe rritje të hendekut mes të pasurve dhe të varfërve në vend. Si qeveria ashtu edhe opozita ndjekin kursin perëndimor.
 • Data 06.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/C35D
 • Data 06.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/C35D