Lahoud largohet - Libani mbetet pa president | Gjermania - Tregu i punës | DW | 24.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Lahoud largohet - Libani mbetet pa president

Me kalimin e mandatit të presidentit prosirian Emil Lahoud Libani ka mbetur pa kreun e shtetit. Lahoudi është larguar nga pallati presidencial me nderime të larta ushtarake. A më herët përgjegjësinë për sigurinë në vend ia kaloi ushtrisë. Situata aktuale mund të shpiej drejt shpalljes së gjendjes së jashtëzakonshme, arsyetoi ai hapin e tij. Në kryeqytetin Bejrut kanë filluar të pozicionohen tankse dhe ushtarë. Forcat properëndimore të kryeministrit Fuad Siniora dhe kampi besnik prosirian nuk kanë arrutur as dje për herë të pestë që të bien në ujdi për një kandidat të ri presidencial. Zgjedhja është shtyrë për të premten e ardhshme.

 • Data 24.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CSeX
 • Data 24.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CSeX