Kurban Bajrami dhe pelegrinazhi drejt Mekës | Të gjitha përmbajtjet | DW | 19.07.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Bota

Kurban Bajrami dhe pelegrinazhi drejt Mekës

Festa e Kurban Bajramit shënon kulmin e pelegrinazhit në Mekë, vendi më i shenjtë për myslimanët. Çdo vit besimtarët ndjekin ritualin e pelegrinazhit drejt Mekës. Sivjet numri është i kufizuar për shkak të pandemisë.