Ilir Meta: Pavarësisht rezultatit të zgjedhjeve asgjë nuk do të ndryshojë në marrëdhëniet Gjermani-Shqipëri | Ballkani | DW | 26.09.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Ballkani

Ilir Meta: Pavarësisht rezultatit të zgjedhjeve asgjë nuk do të ndryshojë në marrëdhëniet Gjermani-Shqipëri

Zbatimi i drejtë i procesit të vettingut do të sjellë një rritje të besimit në sistemin e drejtësisë në Shqipëri. Forcimi i ligjit do të sjellë edhe më tepër garanci për investitorët e huaj dhe ata vendas, deklaron në intervistë për DW, presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, i cili pati një takim me homologun e tij Gjerman, Frank-Walter Steinmeier në Berlin. Intervistën e zhvilloi Pandeli Pani.

Shiko videon 09:45