IFA hap dyert | Gjermania | DW | 04.09.2009
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania

IFA hap dyert

Në panair të rejat më të fundit në fushën e komunikacionit dhe të argëtimit elektronik

IFA LOGO 2009

Në Berlin ka hapur dyert Panairi i Prodhimeve Elektronike, IFA. Deri më 9 shtator, 1164 ekspozues prej më shumë se 60 vende të botës do të prezantojnë të rejat më të fundit në fushën e komunikacionit dhe të argëtimit elektronik.

IFA 2009

IFA 2009

Për të dytën herë do të prezantohen edhe aparatura shtëpiake.

Në panairin e IFA-s priten rreth 200 mijë vizitorë. Megjithë krizën ekonomike ky sektor llogarit, si edhe në vitin 2008, një fitim në vlerë prej tre miliardë eurosh.

Shefi i panairit IFA Raimund Hosch, kancelarja Angela Merkel dhe Miss IFA

Shefi i panairit IFA Raimund Hosch, kancelarja Angela Merkel dhe Miss IFA

Panairin e vizitoi edhe kancelarja gjermane Angela Merkel. Kancelarja Merkel kërkoi në fjalën e hapjes ndërtimin e shpejtë të lidhjes së internetit me shpejtësi të lartë në rajonet rurale.

 • Data 04.09.2009
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/JSPO
 • Data 04.09.2009
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/JSPO