Hanoveri mund Shalken | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 10.04.2010
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Hanoveri mund Shalken

Në javën e 30-të të kampionatit gjerman të futbollit njëri prej pretendentëve për titull, Shalke, humbi 4:2 në Hanover.

Ivan Rakitic shënon gol për Shalken.

Ivan Rakitic shënon gol për Shalken - fitorja nuk u arrit megjithatë.

Borusia Mënhengladbah e ka pothuajse të sigurt qëndrimin në kategorinë e parë të futbollit. Ekipi mundi Ajntrahtin e Frankfurtit 2:0 duke i penguar kështu ambicjet e miqve për arritjen e Europa League-ës. Rezultatet e tjera të javës së 30-të janë deri tani këto: Berlin - Shtutgart 0:1, Mainc - Dortmund 1:0, Hanover - Shalke 4:2, Hofenhajm - Këln 0:2, Bremen - Frajburg 4:0. Takimi Leverkuzen - Bajern i Mynihut zhvillohet në mbrëmje. Nesër ndeshen Bohumi me Hamburgun dhe Nyrembergu me Volfsburgun. Rezultatet e ndeshjeve për kategorinë e dytë janë deri tani këto: 1860 Mynih - Arminia Bilefeld 3:1, Paderborn - Alen 2:0, Ahen - Koblenc 1:1, Kaizerslautern - Union Berlin 1:0, Kotbus - Dyseldorf 4:2.

Autor: dpa/rtr/Ajazaj

Redaktoi: Eliana Xhani

 • Data 10.04.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/MskF
 • Data 10.04.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/MskF