Gjermania mundi Uellsin 2:0 | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 02.04.2009
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Gjermania mundi Uellsin 2:0

Kombëtarja gjermane në futboll bëri edhe një hap të madh drejt kualifikimit për kampionatin botëror, i cili zhvillohet vitin që vjen në Afrikën e Jugut.

Golin e parë shënoi Michael Ballack.

Gjermania mundi Uellsin 2:0. Golin e parë shënoi Michael Ballack.

Skuadra gjermane mundi mbrëmë si mysafire Uellsin me rezultat 2:0 dhe ruajti pozicionin e parë në tabelë. Golin e parë shënoi Michael Ballack, ndërsa goli i dytë ishte autogol i një mbrojtësi të Uellsit. Ndërkohë që kombëtarja e Shqipërisë, pas humbjes si mysafire nga Danimarka me rezultat 3:0, humbi gjasat për kualifikim në botërorin 2010.

 • Data 02.04.2009
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/HP3M
 • Data 02.04.2009
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/HP3M