Futbollisti i tretë më i shtrenjti i Gjermanisë - Shkodran Mustafi drejt Anglisë | Gjermania | DW | 31.08.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Gjermania

Futbollisti i tretë më i shtrenjti i Gjermanisë - Shkodran Mustafi drejt Anglisë

40 milionë euro jepen për Shkodran Mustafin, që kalon tek ekipi anglez, FC Arsenal. Mustafi kthehet në mbrojtësin më të shtrenjtë të transferuar.

FC Arsenal anglez i kategorisë së parë e bëti të të ditur lëvizjen e futbollistit, Shkodran Mustafi, 24 vjeçarit lojtar të kombëtares gjermane drejt Anglisë. "Ai është në moshën e duhur. Ka përvojë dhe është një lojtar i fokusuar, që di të përdorë mirë topin. Ne kemi angazhuar kështu një lojtar të shkëlqyer dhe jemi përgatitur mirë për të ardhmen"", tha trajneri i Arsenalit, Arsene ëenger për Mustafin që nënshkruan një kontratë pesë vjeçare me ekipin anglez.

Më parë Arsenali kishte angazhuar lojtarin e kombëtares zvicerane, Granit Xhaka për 45 milionë euro. Blerja e Mustafit është një nga blerjet më të shtrenjta për lojtarët mbrojtës. Shuma kap shifrën e 40 milionë eurove. Mustafi bëhet kështu në lojtarin më të shtrenjtë pas Mesut Özilit dhe Leroy Sanes.