Futboll | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 07.09.2010
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Futboll

Sot ndeshjet e tjera eliminatore te Europianit 2012 në futboll

default

Berti Vogts trajner i kombëtares së Azerbajxhanit

Në kuadër të ndeshjeve eliminatore të kampionatit Europian 2012, që do të zhvillohet në Ukrainë dhe në Poloni, sot pritet me interes ndeshja mes ish kampiones së botës Francës dhe Bosnjës. Pas humbjes me Bjellorusinë 0:1 ekipi francez gjendet në një situatë të vështirë.

Gjermania do të luajë me Azerbaxhanin në Këln. Trajneri i kombëtares së Azerbaxhanit, gjermani Berti Vogst, nuk sheh asnjë shans për fitore të ekipit të tij në ndeshjen e sotme.

Sot në Tiranë do të luhet edhe ndeshja Shqipëri-Luksemburg. Pas barazimit me Rumaninë javën e kaluar, tifozëve iu është rritur entuziazmi dhe janë optimistë për një fitore të mundshme të kombëtares kuq e zi.

Autor: dpa/mk

Redaktoi:av

 • Data 07.09.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/P5xZ
 • Data 07.09.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/P5xZ