Futboll | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 25.06.2009
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages
Reklamë

1914 - Lufta e I Botërore

Futboll

Fitore e beftë e futbollistëve amerikanë

Ndeshja të mërkurën, 24 qeshor 2009

Ndeshja të mërkurën, 24 qeshor 2009

Kombëtarja amerikane në futboll bëri një prej befasive më të mëdha në historinë e Kupës së Konfederatës. Në gjysmëfinalen e zhvilluar në Afrikën e Jugut, futbollistët amerikanë mundën 2:0 ekipin e favorizuar të Spanjës, pas plot 35 ndeshjeve pa asnjë humbje. Në gjysmëfinalen tjetër sonte ndeshen Brazili dhe Afrika e Jugut. Finalja zhvillohet të dielën në Johanesburg.

bc/av • Data 25.06.2009
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/IbEV
 • Data 25.06.2009
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/IbEV