Bush shprehet pro pavarësisë së Kosovës | Gjermania - Tregu i punës | DW | 10.06.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Bush shprehet pro pavarësisë së Kosovës

Tiranë: Përkundër qëndrimit refuzues të Rusisë presidenti amerikan Xhorxh Bush u shpreh sërish për pavarësimin e Kosovës nga Serbia. Gjatë vizitës së tij të cilësuar si historike në kryeqytetin shqiptar Bush sqaroi se mbështet fuqishëm planin e Ahtisarit për Kosovën dhe se tashmë është koha për të lëvizuar në këtë çështje.
Ndër të tjera Bush sqaroi se i ka kërkuar autoriteteve kryeministrit Berisha që të flasë me udhëheqësit kosovarë që ata të mbajnë qetësinë në këto hapa të fundit.

 • Data 10.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Aqkr
 • Data 10.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Aqkr