Basha: Zgjidhja e krizës përmes marrjes së përgjegjësive politike, largimit të Ramës dhe qeverisë tranzitore | FOKUS | DW | 04.06.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

FOKUS

Basha: Zgjidhja e krizës përmes marrjes së përgjegjësive politike, largimit të Ramës dhe qeverisë tranzitore

Kryetari i PD-së Lulzim Basha, i cili ndodhet në Berlin duke marrë pjesë në Kongresin Ekonomik të Unionit Kristiandemokrat/Kristiansocial, në bisedë për DW thekson, se opozita u përmbahet kërkesave të saj dhe se kriza mund të zgjidhet vetëm përmes marrjes së përgjegjësive politike, largimit të kryeministrit Rama dhe krijimit të qeverisë tranzitore për të shkuar drejt zgjedhjeve të reja.

Shiko videon 15:03