Acarohen marrëdhëniet mes Venezuelës dhe Kolumbisë | Gjermania - Tregu i punës | DW | 26.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Acarohen marrëdhëniet mes Venezuelës dhe Kolumbisë

Venezuela ka ngrirë marrëdhëniet diplomatike me fqinjën e saj Kolumbinë. Arsyeja është vendimi i presidentit kolumbian Alvaro Uribe për t'i hequr homologut të tij venezuelian Hugo Çavez mandatin për bisedime ndërmjtësuese me grupin e rebelëve Fark. Çavez ka kapërcyer kompetencat e tij në negociatat me rebelët kolumbianë u tha pak ditë më parë. Presidenti i Venezuelas ishte përpjekur për lëshimin e pengjeve në fund të muajit gusht por pa rezultate konkrete.

 • Data 26.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CT7m
 • Data 26.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CT7m