| NRS-Import | DW | 02.10.2010
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

NRS-Import

Superteaser 20 Jahre Eins Albanisch

Ende nuk ishte mbushur viti i Rënies së Murit të Berlinit, kur pas 45 vitesh ndarjeje, më 3 Tetor 1990 gjermanët festuan bashkimin. Edhe puna e vërtetë, që dy shtete tërësisht të ndryshme të bëheshin një i vetëm, nuk kishte filluar ende. 20 vite më pas Deutsche Welle bën bilanc - në dimensione dhe në detaje: Si jetojnë njerëzit në Lindje dhe Perëndim? Ku është bërë realitet bashkimi, ku ka ende dallime? Dhe çfarë nënkupton bashkimi për ata që nuk e kanë përjetuar atë?

 • Data 02.10.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/PPem
 • Data 02.10.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/PPem