| PORTA GJERMANE | DW | 26.04.2010
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

PORTA GJERMANE

GD-Keyvisual-und-Logo-Albanisch

Këtu mund të njihni Gjermaninë duke njohur njerëzit që jetojnë në këtë vend! Që nga fshatarët e alpeve deri tek dentisti, të moshuar dhe të rinj.

Njerëz nga të gjitha fushat e jetës që jetojnë duke filluar nga Kili në veri deri në Chiemsee në jug të Gjermanisë, tregojnë jetën e tyre, punën dhe ëndërrat. Reporterë nga vende të ndryshme të botës na sjellin të gjallë këta gjermanë, me fjalë, me fotografi dhe me zë. Me shikimin që hedhin ata zbulojnë të veçantat e jetës së përditshme duke na treguar për botën gjermane të punës, të jetës por duke na treguar edhe shpirtin gjerman.

 • Data 26.04.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Mw7Q
 • Data 26.04.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Mw7Q