Македонија ги исполнува медиумските стандарди за членство во ЕУ | Македонија | DW | 03.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Македонија ги исполнува медиумските стандарди за членство во ЕУ

Ова во интервју за „Дојче Веле„ го тврди претседателот на Советот за радиодифузија, Мирче Адамчевски. Тој смета дека медиумскиот бојкот по последните напади врз новинарите покажа дека трпението кај новинарите има крај

default